Alytaus dailės mokykla išleido naują knygą

2023, 1 lapkričio | Naujienos

Kokia pasakojimo apie meną tradicija Lietuvoje? Kas ir kaip rašo mūsų dailės istoriją ar istorijas? Kas pasakojimus disciplinuoja? Kaip veikia pasakojimus sucementuojančios sąvokos?

Knygoje analizuojamos labiausiai paplitusios dailės pasaulyje sąvokomis, kuriomis dažnai piktnaudžiaujama, kurios jau seniai prarado didelę dalį savo sąryšių su realybe ir kurios, neabejotinai, vis dar naudojamos ir dailės edukacijoje. Be kita ko, knygoje labai specifine dviejų žmonių pokalbio forma atskleidžiama, kaip į Lietuvą žengė kapitalizmas.

„Sąvokų kapitalizmas lietuvių vaizduojamojo meno sistemoje“  išleistas kartu su Alytaus kvantinės ir negatyviosios semiotikos universiteto AQUANSU PRESS, knygos leidybą parėmė Lietuvos kultūros taryba ir Alytaus dailės mokykla. Redagavo Ona Balkevičienė, viršelio dailininkas Vytautas Volbekas, maketo dizainerė Ieva Germanienė.

Daugiau apie knygą – čia.