Apie mus

MISIJA

Teikti gyventojų poreikius atitinkančias kokybiškas dailės krypties neformaliojo vaikų ir suaugusiųjų švietimo paslaugas, užtikrinti jų prieinamumą ir įvairovę. Nuosekliai ir sistemingai ugdyti prigimtinius kūrybinius gebėjimus, suteikiant dailės srities ir bendrųjų kompetencijų, reikalingų ne tik profesijos pasirinkimui bei kūrybiškai veiklai, bet ir pilnavertei saviraiškai, komunikacijai bei sutarimui su ekosistema organizuotis.

VIZIJA

Žmogiškojo potencialo ugdymo buveinė, jungianti į nuolat atsinaujinantį vienį mokinį ir mokytoją, lokalumą ir globalumą, dvasingumą ir materiją.

VERTYBĖS

• atvirumas kitokiam požiūriui, bendradarbiavimui, naujovėms;
  • kūrybingumas generuojant idėjas ir jas įgyvendinant;
  • dvasinė konjugacija ir vizualumo disciplinų ingresija visam ugdymo procesui ir kolektyvinei kultūrinei veiklai;
  • mokyklos kaip socialinio vieneto autonomija ir išskirtinumas;
  • atsakomybė už savo veiksmus, moralumas, aktyvus rūpinimusi ne tik savimi, bet ir savo aplinka, bendruomene.

UŽDAVINIAI

• dailės pagalba ugdyti mokinių asmenines, kultūrines, edukacines, socialines, profesines kompetencijas per saviraiškos, pažinimo ir lavinimosi poreikių tenkinimą; ugdyti pilietiškumą, tapatybės savivoką, demokratišką požiūrį į pasaulėžiūrų, įsitikinimų ir gyvenimo būdų įvairovę;
  • perteikti mokiniams etninės kultūros pagrindus, tradicijas ir vertybes;
  • puoselėti prigimtines ugdytinio galias (intelektualines, emocijų, valios, fizines), lemiančias kūrybinę asmenybės brandą ir socializacijos sėkmę;
  • lavinti gebėjimą kritiškai mąstyti, rinktis ir orientuotis dinamiškoje visuomenėje;
  • sukurti ugdymui(si) palankų psichologinį klimatą, užtikrinti sveiką ir saugią ugdymo(si) aplinką;
  • ugdymo procese atsižvelgti į individualius fizinius, psichologinius, sociokultūrinius mokinių ypatumus;
  • taikyti aktyvius ugdymo metodus, atitinkančius ugdymo tikslus, amžiaus raidos ypatumus, ugdymosi poreikius ir interesus, ugdymo srities specifiką;
  • naudoti ugdymo priemones, skatinančias mokinio smalsumą, aktyvumą, kūrybiškumą;
  • spręsti mažiau galimybių turinčių, ypatingų poreikių vaikų socialinės integracijos problemas;
  • teikti vaikui būtiną pedagoginę, psichologinę, informacinę ir kitą pagalbą;
  • organizuoti mokinių socializacijos, pilietinio ir tautinio ugdymo, nusikalstamumo prevencijos ir kitas programas;
  • plėtoti vietos bendruomenės, miesto pedagogų bei miesto visuomenės švietėjišką veiklą, kurti atvirą visuomenei kultūros židinį.

Alytaus dailės mokykla kviečia mokytis

2 – 5 klasių mokinius – į pradinio dailės ugdymo grupes (formalųjį švietimą papildantis ugdymas). Programos trukmė – 3 metai. 4-6 savaitinės pamokos (spalvinė ir grafinė raiška, dailės pažinimas), vienos trukmė – 45 minutės . Mokestis – 10 eur/mėn.

6-10 klasių mokinius – į pagrindinio dailės ugdymo grupes (formalųjį švietimą papildantis ugdymas). Programą sudaro 5 branduolio dalykai (piešimas, kompozicija, tapyba, skulptūra, dailės istorija/teorija). Skiriama iki 12 akademinių valandų per savaitę. Programos trukmė – 4 metai. . Mokestis – 10 eur/mėn.

9-12 klasių mokinius, norinčius tęsti dailės studijas ir/arba specializuotai lavinti gebėjimus konkrečiai pasirinktoje srityje – į išplėstinio kurso grupes pagrindinio dailės ugdymo pagrindu (formalųjį švietimą papildantis ugdymas). Programos trukmė – 1-4 metai. 6-12 savaitinių pamokų (piešimas, tapyba ir pagal individualią motyvaciją pasirenkami dalykai: kompozicija, skulptūra, dailės istorija/teorija). Mokestis – 10 eur/mėn.

Suaugusiuosius, norinčius kryptingai ir motyvuotai lavinti gebėjimus konkrečiai pasirinktoje srityje – į išplėstinio kurso grupes pagrindinio dailės ugdymo pagrindu (formalųjį švietimą papildantis ugdymas). Programos trukmė – 1-4 metai. 6-12 savaitinių pamokų (piešimas, tapyba ir pagal individualią motyvaciją pasirenkami dalykai: kompozicija, skulptūra, dailės istorija/teorija). Mokestis – 20 eur/mėn.

Reikalingi dokumentai:

• prašymas;
  • 1 fotonuotrauka;
  • asmens dokumento kopija;
  • stojantiems į  pagrindinio ugdymo programas – pasirinkta technika atliktas savarankiškas kūrybinis darbas (A3 formato dydžio).
  • Dokumentus galite užpildyti mokyklos raštinėje arba atsispausdinti ir užpildyti namuose. Dokumentų formos spausdinimui. (čia reikia įdėti hipersaitus, kur bus patalpinti dokumentai)

Dokumentai priimami mokyklos raštinėje. Taip pat dokumentus (pasirašytus ir nuskenuotus) galite  atsiųsti į Alytaus dailės mokyklą elektroniniu paštu dailesm@daile.alytus.lm.lt arba pateikti prašymus per mokinių priėmimo į švietimo įstaigas portalą https://ugdaualytiski.alytus.lt/
Telefonas pasiteiravimui (8 315) 53058.

Alytaus dailės mokykla

Bendros žinios apie įstaigą

Įstaigos tipas: neformaliojo švietimo mokykla.

Įstaigos juridinio asmens kodas: 291057340

Mokomoji kalba: lietuvių kalba.

Prioritetinė veiklos kryptis: papildomas ugdymas.

Įstaigos teisinė forma: Alytaus miesto savivaldybės biudžetinė įstaiga.

Adresas: S. Dariaus ir S. Girėno g. 25, LT-62137 Aytus

Tel.: (8-315) 53058